הרשמה

If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

לכל מי שכבר פתח משתמש בעבר בפורום הישן (עד ל25.3.13)- כדי להתחבר לפורום החדש עם משתמש זה יש לבצע שחזור סיסמא למייל שאיתו נרשמתם.

זה יחסוך לכם פתיחת משתמש חדש, ויתן לכם לשמור על השם הישן שלכם וההודעות שלו.

לחץ כאן לשחזור הסיסמא

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 19
    AIL Webmaster הסמל האישי שלGalZohar

דיון טכני רשמי לגבי ביצועים ב-Altis ו-ArmA 3 בכלל.

ציטוט נכתב במקור על ידי loven
    ארמא 3 עבד לי נורא מאז יציאת האי( ALTIS (10 fps ואז גיליתי מה שכולם כבר ידעו לפני (או לא) כדי שהמשחק יעבוד חלק אפילו על הגדרות גבוהות מאוד... כל שאתם צריכים לעושת זה- להכניס דיסקונקי למחשב (יציאת usb2 ומעלה) ללכת למאפיינים - לבחור את האפשרות readyboost --- לבחור use this device-- לאשר.... ויש לכם מחשב שרץ מהר מאוד ומשחק שרץ חלק.
    בטוח שהטסטים שלך שווי ערך אחד לשני? קשה מאד להשוות FPS כשהנפילות נגרמות מדברים "מוזרים". לפחות אצלי, כשאני לבד (לא במולטיפלייר), ואחרי שכל האובייקטים והטקסטורות נטענות, יש לי בדיוק אותו FPS כמו ב-Stratis (במקומות העמוסים כמובן, כלומר אלו שנותנים את ה-FPS הכי נמוך - לא משווה עיר לשטח מת).

במולטיפלייר במצבים מסויימים (אף אחד עדיין לא יודע בדיוק איזה, אחרת כבר אנשים היו יודעים באיזה משימות לשחק ובאיזה לא והיו בונים משימות ו/או מגדירים את השרתים בהתאם), ה-FPS יורד בהמון בגלל עומס על המעבד. שינוי בהגדרות הגרפיות ו/או RAMDISK לא יעזרו בכלל במצב כזה, כי זה לא קשור לטעינות קבצים מהכונן הקשיח ולא קשור לגרפיקה בכלל. הדבר היחיד שיכול לעזור כאן זה overclock למעבד או פשוט מעבד יותר מהיר. יותר ליבות למעבד גם לא יעזרו מסיבות טכניות שקשה להסביר למי שלא מבין איך ולמה תוכנות מנצלות (או בד"כ לא מנצלות, במיוחד במשחקים) את כל הליבות. זו לדעתי הבעיה הכי גדולה שקשורה לביצועים במשחק, כי חוץ ממעבד יותר מהיר (שלא קל ולא זול להשיג), אין באמת מה לעשות, וזה נראה שזה קורה גם במצבים שבהם זה לא אמור לקרות (כמו למשל משימת PvP די פשוטה).

RAMDISK - יפתור את בעיית טעינת הטקסטורות. אבל לא יעלה לכם את ה-FPS שיש לכם אחרי שהכל נטען. SSD - יעשה אותו דבר כמו RAMDISK רק יעלה הרבה יותר ויעשה את זה הרבה פחות טוב. כמובן של-SSD יש עוד יתרונות שלא קשורים ישירות לארמא, אז לשיקולכם.

טריק שימושי: כדי לדעת אם הבעיה היא במעבד או בדברים אחרים (כמו כרטיס מסך) - כשה-FPS נמוך הביטו לשמיים! נשאר נמוך? הבעיה במעבד, לא בכרטיס המסך. עלה ל-60 ומעלה? כנראה שההגדרות שבחרתם לא מתאימות ליכולות של המחשב שלכם.

טיפ לבחירת הגדרות גרפיות:

נסו ל-single player ובחרו את ה-view distance ו-object view distance איתו אתם רוצים לשחק. זה מכיוון שיש באג כרגע שלא נותן לכם לבחור יותר מ-1600 object view distance כשאתם ב-multiplayer, אבל מה שתבחרו ב-single player יישמר. בניגוד לארמא 2, בארמא 3 מה שהגדרתם משפיע גם ב-multiplayer, כל עוד המשימה לא קבעה הגבלה נמוכה יותר ממה שהגדרתם בעצמכם.

את שאר ההגדרות נגדיר במולטיפלייר (או למתקדמים, ב-single player אחרי שהרצנו פקודה setTerrainGrid 10). זה מכיוון שב-multiplayer ה-terrain detail זהה לכולם, מתעלם מהגדרות השחקן - כמו בארמא 2. ההגדרה במולטילפייר אינה שווה לאף אחד מאלו שיש לכם באפשרויות (שב-single player כן משפיעות), ולכן צריך להריץ את הפקודה שמשנה את זה להיות כמו ב-multiplayer או פשוט להגדיר הכל ב-multiplayer. כדי להיכנס למשחק multiplayer כנסו ל-server browser, לחצו על NEW, וכנסו ל-editor בדיוק כמו ב-single player. ושוב, מי שיודע איך להכניס את הפקודה ל-init של החייל שלו, יכול להיכנס פשוט ל-editor ב-single player.

עכשיו זה החלק המעיק - לחפש במפה מקום שבו תשימו את החייל שלכם וה-FPS בו יהיה מינימאלי. חפשו טוב! ערים, עצים, וכו'. מצאו את המקום שבו אתם עומדים ואליו אתם מסתכלים שבו ה-FPS שלכם הוא הנמוך ביותר. זה האזור שאותו נרצה להתאים ככה שייתן לנו FPS המספק אותנו למשחק. ניתן להיעזר בשיגור השחקן שלכם בקליק על המפה ע"י כתיבה בשורת ה-init שלו של onMapSingleClick "player setPos _pos" (לוודא שהעתקתם נכון עם ה-""). אפשר לשחק גם עם הזום ואפילו כוונות של נשקים. אחרי שמצאתם את המקום והמצב שנותן לכם את זה, כנסו להגדרות הגרפיות.

מזל טוב - אתם יכולים עכשיו לשחק עם ההגדרות הגרפיות עד שתראו שה-FPS הכי נמוך שאתם מקבלים נשאר מעל 30 FPS (או כמה שאתם חושבים שצריך בשביל לשחק בצורה חלקה). שימו לב לא להתייחס לנפילות ב-FPS שנובעות מתנועת השחקן וטעינה של אובייקטים או עיבוד של המעבד, כי אלו פשוט לא ישתפרו כאשר תשנו את ההגדרות הגרפיות שלכם. כנ"ל לגבי נפילות ה-FPS ב-multiplayer עם הרבה אנשים.

ברגע שמצאתם הגדרות שעובדות טוב, בהנחה שהמיקום שבו בדקתם היה מתאים לצרכינו, תישארו איתם! אם פתאום יש לכם FPS נמוך בזמן משחק, זה כנראה לא קשור להגדרות הגרפיות שלכם, אלא לדברים האחרים שהסברתי כאן. לכן אם המשחק עובד לכם חלק בבדיקה הנ"ל, לא יעזור לכם לשדרג את הכרטיס המסך או לצמצם את ההגדרות. כמובן שאם ההגדרות היחידות שנותנות לכם FPS מספיק גבוה גורמות למשחק להיראות מכוער מדי עבורכם, אז כנראה שזה הזמן לשדרג את כרטיס המסך.

כמה הערות לגבי הגדרות ספציפיות:

ost processing, Object Quality, PIP די כבדים. את ה-Post processing כדאי מאד לבטל. ה-PIP ישפיע רק כשאתם בכלי רכב אבל מאד יכביד לכם על המשחק (למרות שברגסא האחרונה הוא לא מאד מכביד אם הוא על low). את ה-Object Quality אין ברירה אלא להוריד עד שהביצועים טובים. אם המשחק מכוער מדי כתוצאה מכך, כמעט ואין ברירה אלא להתמודד עם הכיעור או לשדרג את כרטיס המסך.

רזולוציה אומנם גם משפיעה על הביצועים, אבל מומלץ מאד להשאיר אותה לפי הרזולוציה של המסך שלכם ולשחק עם ההגדרות האחרות. מצד שני, מומלץ מאד לא להעלות את הרזולוציה מעל לרזולוצית המסך שלכם גם אם יש לכם אחלה ביצועים - עדיף להעלות הגדרות אחרות.

Anti-Aliasing זו הגדרה קצת כבדה (אבל לא מאד) מצד אחד, אבל מצד שני מאד משמעותית מבחינת איכות התמונה והיכולת שלכם לזהות אויבים במרחק. גם אם קשה למחשב שלכם, מומלץ מאד לנסות להכניס לפחות "low" אם לא "medium". לבטל לגמרי את ה-Anti-Aliasing יעשה לכם חיים קשים יותר בזיהוי אויבים במרחק. לעומת זאת, ה-FXAA הרבה פחות חשוב, כי הוא משפר יותר את איכות הטקסטורות ושמים לב לזה בעיקר במרחקים קצרים. מצד שני, ה-FXAA גם הרבה פחות כבד, ולכן לא ישפיע לכם על הביצועים. בכל מקרה FXAA לא בא במקום Anti-Aliasing בשום צורה ולא יעזור לכם לזהות אויבים רחוקים.

View Distance (ובמיוחד ה-Object view distance) כמובן גם מאד כבדים כשמעלים אותם לערכים גבוהים, אבל מצד שני לא ממש אפשר לשחק עם ערך נמוך מדי. אם אתם לא משתמשים בכלי רכב, אפשר להסתדר אפילו עם ערך נמוך כמו 1000. מצד שני, עם כלי רכב כמעט כל מספר שתשימו לא באמת יהיה מספיק. אז אפשר לשחק עם ההגדרה הזו, אבל לקחת בחשבון את כל ההשפעות. מחשב חזק צריך להתמודד עם 3000 בכיף, אבל מחשבים חלשים לא יצליחו אפילו אם כל שאר ההגדרות די נמוכות.

בהצלחה!
    נערך לאחרונה על ידי GalZohar; 09/24/2013 בשעה 20:45.
    You don't mess with the Zohar!

Member
    סליחה על הבורות אבל איך אני נכנס למשחק single player ?

תלחץ בתפריט הראשי על single player ותבחר שם משימה או editor.

Member
    סבבה, אני בנתיים מה זה מאוכזב אני בכלל לא משחק באטלס כל הזמן המשחק נתקע לי שאני משחק שם... מאכזב משהו ולא שהמחשב שלי כזה עגלה אפילו על רזולוציה הכי נמוכה המשחק מקרטע לי...

תקרא את הדיון שמסביר על איך לכוון את ההגדרות ואיך למצוא מה הבעיה אצלך. אם עדיין לא עובד לך טוב, תרשום שם מה עשית ואיזה מחשב יש לך.

Member
    אין לו עובד.... הגעתי למצב של 50 FPS , ברגע שאני משחק במולטיפלייר הוא פתאום נופל לי ל FPS 5.... טוב שלא ירדתי למצב גרפיקה של דום 1....

זה המחשב שיש לי:
    PROCESSOR: Intel Core i5-750 2.67GHz
    GRAPHICS: GTX 275
    RAM: 6GB משום מה רשום לי ש: 3GB נתון לשימוש

עוד משהו??? יכול להיות שהמחשב שלי סבבה למפה הקודמת אבל למפה החדשה הוא לא מספיק טוב??

תתקין מערכת הפעלה 64 bit. זה לא יעזור הרבה (ובטח לא יפתור בעיה של "יש לי רק 5 FPS"), אבל זה בטוח לא יעשה רע.

בעקרון יש משימות ב-multiplayer שמייצרות מלא זבל שעם הזמן מכביד לך על המחשב, ואין מה לעשות חוץ מלשפר את המעבד. אם אתה יכול לשחק במשימות מסויימות בתוך Kavala עם FPS גבוה, אז ההגדרות הגרפיות שלך בסדר ואל תגע בהן. פשוט אל תשחק במשימות דפוקות. אם זה קורה במשימה שאני בניתי, אשמח אם תודיע לי באותו רגע כדי שאוכל לנסות להבין מה במשימה אולי גורם לזה ולנסות לשפר את זה (קשה מאד לעשות את זה בדיעבד בלי לדעת בדיוק מה היה שם ובלי שאני נמצא במשימה בעצמי).

אם באף משימה אף פעם אתה לא מסוגל להסתובב ב-Kavala בלי בעיות, אתה צריך להוריד הגדרות גרפיות לפי ההסברים הנ"ל, עד שלפחות ב-single player editor (או multi player editor) אתה יכול להסתובב שם בלי בעיות בכלל.

המפרט שלך בעקרון מספיק טוב בשביל ארמא, אבל רק בהגדרות בינוניות פחות או יותר. אולי אפילו תצטרך לשים על נמוך את הדברים הכבדים (כמו object quality). הוספתי עוד הערות בהודעה הראשית לגבי הגדרות ספציפיות.
    נערך לאחרונה על ידי GalZohar; 09/19/2013 בשעה 03:19.

Member
    תודה על העזרה אני אנסה לעשות מה שאמרת, ד"א מסתבר שהמאורר שלי נדפק, ונשארתי רק אם המאורר של אינטל שהוא זבל, יכול להיות שהמחשב מתחמם ובגלל זה הבעיה???

לא סביר, אבל תמיד אפשר להוריד תוכנה כמו realtemp שתגיד לך מה הטמפרטורות, ולראות שהן לא מגיעות לאזור ה-80+ בשיא, ואז תדע בוודאות שזה בסדר.

http://www.techpowerup.com/realtemp/

בכל מקרה כדאי להחליף מאווררים מקולקלים, גם אם זו לא הבעיה.

הוספתי טריק:

טריק שימושי: כדי לדעת אם הבעיה היא במעבד או בדברים אחרים (כמו כרטיס מסך) - כשה-FPS נמוך הביטו לשמיים! נשאר נמוך? הבעיה במעבד, לא בכרטיס המסך. עלה ל-60 ומעלה? כנראה שההגדרות שבחרתם לא מתאימות ליכולות של המחשב שלכם.

מידע על האשכול

משתמשים שמעיינים בנושא זה

יש כרגע 1 משתמשים שצופים באשכול זה. 0 משתמשים ו 1 אורחים

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •